Quality Performance Parts

Quality Performance Parts er Qualitecs private label inden for performance dele, tuningdele og motorsportskomponenter. Brandet er udviklet til kunder, der ønsker funktionelle og prisstærke dele til projektbiler, trackday, motorsport og specialbyg.

Sortimentet omfatter et bredt udvalg af dele til opbygning, optimering og vedligeholdelse af performancebiler. Det kan blandt andet være komponenter til motor, turbo, udstødning, køling, indsugning, brændstofsystem, montering og andre tekniske løsninger, hvor standarddele ikke altid er nok.

Hos Qualitec finder du Quality Performance Parts til dig, der bygger bil med fokus på funktion, performance og god værdi for pengene. Det er et oplagt valg til både gadebiler, trackday og motorsport, hvor der er brug for dele, der passer til seriøse projekter uden at gøre opbygningen unødigt dyr.

Sorter efter
Vis per side

Heat shield klæbende folie 50x50cm.

1.00112.08-50x50-silver
Klæbende folie med varmeskjold. Varmeskjold til udstødning osv.
Fra 175,00 (DKK) inkl. moms

Heat shield klæbende folie Figurskåret - 100 stk. - Lave på ønsket mål

Figurskåret klæbende folie
Klæbende folie med varmeskjold. Varmeskjold til udstødning osv.
18.500,00 (DKK) inkl. moms

Heat shield Silicone/fiberglass wrap - Indpakning af slanger

Silicone belagt fiberglas cover til rør og slanger. Holder varmen væk fra indpakkede dele.
Fra 93,75 (DKK) inkl. moms

Heat shield til tændrør - Titanium

1.00336.05-TI
62,50 (DKK) inkl. moms 50,00 (DKK) inkl. moms
Filters Close