GoldLine

GoldLine er Qualitec’s egen serie af performance fittings og tilbehør, udviklet i samarbejde med producent og udvalgt med fokus på funktion, pasform og driftssikkerhed. Serien er målrettet motorsport, tuning og krævende opbygninger, hvor komponenter til brændstof, olie og køling skal fungere stabilt under belastning.

GoldLine omfatter blandt andet AN fittings, nippel-adaptere, slangeender og tilbehør til opbygning af komplette systemer. Produkterne er designet til korrekt tætning, god flow og nem montering, så de kan bruges både til nye opbygninger og opgraderinger af eksisterende løsninger.

Til forskel fra mange kendte brands er GoldLine en direkte sourcing-løsning uden unødige mellemled. Det betyder, at du får gennemtestede fittings med solid kvalitet til en mere skarp pris, uden at gå på kompromis med funktionalitet i praksis.

GoldLine bruges typisk til brændstofsystemer, oliesystemer, catch tanks, kølesystemer og turbo-opbygninger, hvor korrekt fittingvalg er afgørende for tæthed, flow og holdbarhed over tid.

Hos Qualitec finder du GoldLine til dig, der vil bygge en funktionel og driftssikker løsning uden at betale for brandnavn. Et stærkt valg til både gadebiler, trackday og motorsport.

Sorter efter
Vis per side

Alu-clamp 2"

499,00 (DKK) inkl. moms

Alu-clamp 2½"

1.00212.11021
525,00 (DKK) inkl. moms 375,00 (DKK) inkl. moms

AN - Slange separation ID 11.1mm / ID 14.2mm - Sort

1.00210.08053
AN slangesparation til ID 11.1mm / ID 14.2mm
45,00 (DKK) inkl. moms

AN - Slange separation ID 11.1mm / ID 15.9mm - Sort

1.00210.08052
AN slangesparation til ID 11.1mm / ID 15.9mm
45,00 (DKK) inkl. moms
Filters Close